Joystamps.com — case study

Rzut okiem:

Wyjątkowy serwis dla filatelistów jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska kolekcjonerów na specjalistyczny system wymiany. Joystamps.com jest pierwszym tak rozbudowanym serwisem filatelistycznym na świecie.

Zlecenie: Serwis wymiany ma umożliwiać jego użytkownikom opracowanie centralnego katalogu filatelistycznego, na podstawie którego powstaną ich własne kolekcje widoczne dla innych. Ponadto system ma stanowić platformę umożliwiającą wymianę oraz sprzedaż znaczków. Dzięki szczegółowemu opisowi każdego egzemplarza wraz z jego zdjęciem, kolekcjonerzy mają mieć dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Joystamps ma być przyjazny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych filatelistów, dzięki czemu stanie się pomocnym narzędziem przy rozwijaniu ich pasji.

Realizacja: Naszym zadaniem było dostarczenie kompletnego rozwiązania: zaproponowanie projektu graficznego, projektu technicznego oraz implementacja i wdrożenie. Nad częścią wizualną pracował dział kreatywny, na bieżąco uwzględniając uwagi Klienta.

Ze względu na niepełną specyfikację projektu zdecydowaliśmy się przyjąć przyrostowy model pracy, w którym klient na bieżąco śledził rozwój projektu oraz miał możliwość wpływania na jego kształt w miarę postępów prac. Dzięki temu mogliśmy dostarczyć rozwiązanie ściśle dopasowane do wymagań Zleceniodawcy, takie, które spełnia jego oczekiwania, a nam daje dużą satysfakcję z jego zadowolenia.

Klient nie stawiał żadnych wymagań co do użytej technologii, więc uwzględniając poziom skomplikowania serwisu, do jego zbudowania zdecydowaliśmy się zastosować technologię Java/J2EE, dodatkowo wspieraną przez bieżące standardy przemysłowe jak Hibernate 3.2 oraz JSF 1.2. To, na równi z dużym doświadczeniem zespołu programistycznego, sprawia, że nawet tak duże projekty mogą być łatwo utrzymywane, zarówno w fazie realizacji, jak i późniejszego rozwoju.

Do naszych zadań należało również uruchomienie aplikacji.

O sukcesie projektu świadczą pozytywne komentarze użytkowników, docierające do Klienta już w fazie testów serwisu Joystamps.

Efekt: Joystamps, w chwili powstania, to jedyny w swoim rodzaju specjalistyczny serwis dla filatelistów. Dzięki elastycznej architekturze dodawanie kolejnych wersji językowych, a co za tym idzie, udostępnianie systemu szerszemu adytorium, przebiega szybko i sprawnie. Natomiast intuicyjny interfejs użytkownika ułatwia pracę początkującym kolekcjonerom. Wszystkie założenia zlecenia zostały zrealizowane, a sam serwis jest stale rozbudowywany, w miarę zwiększania się liczby aktywnych użytkowników.

Centrum Edukacji i Rozwoju "Odskocznia" - Warszawa: Żoliborz, Wola, Śródmieście - Integracja Sensoryczna, Logopeda, Psycholog