O&O : European Design - case study

Rzut okiem:

O&O jest firmą zajmującą się architekturą wnętrz i projektowaniem przestrzeni. Posiada solidną renomę zarówno w Polsce jak i na świecie. Jest znana z wysmakowanego stylu oraz szczególnego poświęcenia w pracy nad detalami. Kiedy O&O zleciło nam stworzenie swojej strony internetowej, wiedzieliśmy, że efekt finalny musi być wzorem do naśladowania dla całej branży.

Zlecenie: Firma O&O zgłosiła się do nas z prośbą o stworzenie nowej strony internetowej prezentującej dotychczasowy dorobek twórczy oraz jej możliwości, która jednocześnie nawiązywałaby do stylu Firmy i jej dbałości o detale. Klient pragnął również zachować kontrolę nad zawartością strony poprzez system CMS.

Realizacja: Ze względu na specyfikę zamówienia postawiliśmy na technologię Flash. Ponieważ klienci O&O szukają na stronie oprócz produktów Firmy także inspiracji dla swoich wnętrz, strona internetowa przybrała formę rozbudowanej wirtualnej galerii.

Każdy z elementów strony, jak odcienie tła, jasność czy dobór czcionek to starannie wypracowany wybór stylowego minimalizmu. Dodatkowo zadbaliśmy o klimat dodając stworzoną specjalnie na potrzeby strony muzykę, skomponowaną przez Sebastiana Olko. Muzyka starannie skoordynowana z prezentacją pozwala na wyciszenie się użytkownika.

Kolejnym etapem było stworzenie systemu zarządzania serwisem, który umożliwia pełną kontrolę nad zawartością galerii, m.in. nad układem fotografii, ich kategoriami oraz opisami.

Efekt: Dobra strona to taka, do której nic nie trzeba dodawać, ani nic z niej odejmować. Ufamy, że wraz z pracownikami O&O udało nam się taki stan osiągnąć, wyznaczając nową granicę prezentacji dorobku firm branży architektonicznej. Do tej pory nikt nie chciał w niej niczego zmienić.

Centrum Edukacji i Rozwoju "Odskocznia" - Warszawa: Żoliborz, Wola, Śródmieście - Integracja Sensoryczna, Logopeda, Psycholog