Zarządzanie ruchem (load balancing)

Zarządzanie ruchem, czyli tak zwane równoważenie obciążenia lub load balancing w serwisach internetowych to niebywale skomplikowane zagadnienie, w szczególności, jeśli ruch ten ma charakter szczytowy (chwilowych, tzw. peak traffic).

Z pewnością nie jest to również zagadnienie tanie, ale pomimo poniesionych nakładów nie każdy wykonawca będzie sobie w stanie poradzić z rozwiązaniem problemu wysokiego obciążenia.

Aby skutecznie rozwiązać ten problem trzeba przeanalizować wiele zagadnień obejmujących między innymi:

  • profil użytkowników, do których aplikacja jest kierowana,
  • psychologię zachowań użytkowników,
  • możliwości finansowe,
  • dostosowanie aplikacji do jej równoważenia,
  • konieczność wysokiej dostępności.

Z pewnością koszt całkowitego rozwiązania tego problemu jest wysoki, ale bardzo prawdopodobne, że stosunkowo niewielkim kosztem można zdecydowanie podnieść jakość świadczonych przy użyciu oprogramowania usług, co z kolei może przełożyć się bardzo korzystnie na wizerunek firmy, a tym samym jej dochody. Krótko mówiąc jesteśmy w stanie uratować Twój serwis przed „padnięciem” czy też „wyłożeniem się”.

Dotychczas z przygotowywanych przez nas rozwiązań korzystało nierzadko kilkadziesiąt tysięcy użytkowników w ciągu zaledwie godziny, czy też kilkaset tysięcy w ciągu jednego dnia. Szczególnie duże doświadczenia posiadamy w zakresie obsługo ruchu chwilowego (szczytowego), ponieważ na bieżąco obsługujemy co najmniej 2 serwisy o takiej charakterystyce.

Zamawiając u nas oprogramowanie możesz liczyć na to, że jeśli tyko jesteś tym zainteresowany, przygotujemy je do obsługi wysokich obciążeń i jednocześnie obliczymy jakiej wielkości infrastruktura jest Ci potrzebna.

Centrum Edukacji i Rozwoju "Odskocznia" - Warszawa: Żoliborz, Wola, Śródmieście - Integracja Sensoryczna, Logopeda, Psycholog